Výsledky Zámecký vrch MANN-FILTER – Náměšť nad Oslavou – sobota 4.5.2024

Sobotnímu programu 43. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER v Náměšti nad Oslavou po několika letech neovlivnilo počasí i když po pátečním deštivém odpoledni to vypadalo všelijak, Krásné slunečné počasí dalo základ k atraktivním soubojům na trati, která si užívali i diváci, kterých se tradičně okolo trati sešlo velké množství a vytvořili parádní kulisu a atmosféru vydařeného závodního odpoledne. Jak už to bývá tréninky i závod se neobešli bez menších havárii a technických zásahů po znečištění tratě.

Nejrychlejší jezdec sobotního závodu 43. Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2024 Václav Janík s Normou M20FC

Absolutně nejrychlejším jezdcem sobotního programu se stal Václav Janík v součtu časů 1:54,09  , který startoval na voze Norma M20FC Druhým nejrychlejším byl Petr Vítek na Oselle PA30 s časem 1:55,42. Třetím nejrychlejším jezdcem bez rozdílů seriálu byl  David Komárek startující  s vozem Mc Laren F1 Evo 2019 se součtem časů 1:57:75, který byl zároveň sobotním nejrychlejším plechovým vozem se střechou. Kategorie I

Hodnocení Liqui Moly Mistrovství České republiky soudobích automobilů bylo totožné pořadí třech nejrychlejších bez závodního programu. První místo vybojoval Václav Janík před Petrem Vítkem a třetí skončil David Komárek.

V hodnocení Mistrovství České republiky Autoklub v závodech historických automobilů do vrchu se v sobotu radoval z vítězství Jiří Heda, který startoval na sportovním voze Lola 598

Pohár pro vítěze České trofeje v sobotu vybojoval v Náměšti nad Oslavou Milan Motálek na Mitsubishi Lancer EVO VI.

Kompletní výsledky všech kategorii Liqui Moly Mistrovství České republiky v závodech automobilů se Vám otevřou po kliknutí na těchto odkazech:

V mezinárodním mistrovském závodě automobilů do vrchu Liqui Maverick Hill Climb Czech 2024 v sobotním závodě zvítězil Petr Türk na Mitsubishi Lancer EVO VIII , před Lubomírem Loubalem startující s vozem VW Golf 4 TDi DSG třetím nejrychlejším jezdcem seriálu byl rakouský jezdec Felix Pailer s Lacii Delta Integrále.

Petr Türk ovládl hodnocení seriálu Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech 2024 při sobotním závodě 43. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER

V kategorii historiků v sobotním závodě nenašel přemožitele Petr Žáček , startující v Náměšti nad Oslavou s replikou bývalého legendárního rallyového monstra  Audi Sport Quattro

Kompletní výsledky sobotního závodu Liqui Maverick Hill Climb Czech 2024 po kliknutí na ikonu níže:

Na start závodních jízd v rámci sobotního programu 43. Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2024 se postavilo celkem 121 jezdců. V seriálu Mistrovství České republiky jich bylo 60 a startovní pole Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech čítalo 61 závodníků.